Skup kabli – Zielona Góra

Zużyte kable zawierają związki chemiczne, które są szkodliwe dla ekosystemu. Dlatego złom kablowy, gromadzony m.in. w gospodarstwach domowych lub firmach, powinien być przekazany do wyspecjalizowanych punktów, które oferują jego odpłatny skup oraz recykling.

Skupujemy kable od osób prywatnych i firm z Zielonej Góry. Z naszej oferty chętnie korzystają również klienci z innych miast w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim. Przeprowadzamy też recykling kabli w Wielkopolsce. Współpraca z nami to gwarancja konkurencyjnych cen skupu i transportu złomu. Możemy dotrzeć pod wskazane przez klienta miejsce, w konkretnym dniu i o ustalonej godzinie. Jeżeli szukasz sprawdzonego punktu, w którym mógłbyś oddać do recyklingu niepotrzebne lub zużyte przewody, zapoznaj się ze szczegółami oferty naszego skupu kabli.

SKUP METALI A EKOLOGIA

Recykling jest jednym z najistotniejszych działań w ochronie środowiska. Dzięki skupom złomu i metali kolorowych można nie tylko pozyskiwać, ale również ponownie wykorzystywać różnego rodzaju odpady metalowe, co jest bardzo korzystne dla środowiska naturalnego. Wszelkie odpady metalowe są szkodliwe dla ekosystemu, dlatego powinny być oddane do skupu złomu, który zajmie się ich poprawną utylizacją. Jest to nie tylko doskonała forma zarobienia pieniędzy, ale także działanie ekologiczne. Jeżeli masz stare, zalegające, niedziałające i niepotrzebne kable, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego skupu kabli. Przyjmiemy dowolną ilość złomu kablowego. Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń. Możesz także skorzystać z formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie.

WARTOŚĆ KABLI NA RYNKU WTÓRNYM

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z dużą ilością przewodów elektrycznych, które nie nadają się już do użytku, warto zwrócić uwagę na to, że mogą one stanowić cenny surowiec wtórny. Nawiasem mówiąc, takie przewody często znajdziemy w domowych garażach czy warsztatach samochodowych. Zamiast więc wyrzucać je na śmietnik, dobrze jest oddać je do specjalistycznego punktu – skupu kabli. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko oraz stosowanie zasad recyklingu dla zachowania równowagi ekologicznej. Właśnie tutaj, w roli nieocenionych pomocników w tym procesie pojawiają się skupy kabli.

RODZAJE KABLI ORAZ WARTOŚĆ ICH SKUPU

W skupach kabli przyjmuje się różne rodzaje przewodów elektrycznych – od tych o niskiej wartości, takich jak kable aluminiowe czy miedziane z izolacją, do tych bardziej cenionych, jak kable miedziane bez izolacji. Wartość skupu kabli zależy od wielu czynników, takich jak zawartość cennych metali czy obecność izolacji.

Jednym z najbardziej wartościowych kabli przyjmowanych w naszym skupie kabli obsługującym klientów z Zielonej Góry są te wykonane w całości z miedzi, które nie mają żadnej otoczki izolacyjnej. Miedź to bowiem metal, który posiada bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle oraz jest jednym z najbardziej pożądanych surowców wtórnych na rynku. Wartość skupu kabli tego rodzaju może być naprawdę duża.

Istnieją również kable pozłacane i posrebrzane, które również są wysoko cenione przez skupy kabli ze względu na zawartość szlachetnych metali. Jednak tego typu przewody występują znacznie rzadziej niż te wykonane z miedzi.

Przewiń do góry