Skup kabli – Inowrocław

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz więcej uwagi poświęcamy dbałości o naszą planetę. Nie jest tajemnicą, że konieczne jest odpowiednie gospodarowanie surowcami wtórnymi, w celu zmniejszenia ilości generowanych odpadów i oszczędzania zasobów. Jednym z sektorów, który odgrywa tu istotną rolę, jest branża skupów kabli.

Zużyte kable mogą stanowić poważny problem, ponieważ zawierają związki chemiczne, które są szkodliwe dla ekosystemu. Złom kablowy, gromadzony m.in. w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach, powinien być zatem przekazany do wyspecjalizowanych jednostek, które oferują jego odpłatny skup i recykling.

DZIAŁALNOŚĆ SKUPU KABLI ECO RECYKL

Prowadzimy skup kabli dla klientów z Inowrocławia– obsługujemy klientów prywatnych i firmy właśnie z tej miejscowości. Z naszej oferty chętnie korzystają również klienci z innych miast w województwie kujawsko-pomorskim, w tym m.in. z Bydgoszczy i Torunia. Przeprowadzamy także recykling kabli w Wielkopolsce. Oferujemy konkurencyjne ceny usług i własny transport. Możemy dotrzeć pod wskazane przez klienta miejsce, w konkretnym dniu i o ustalonej godzinie. Jeżeli szukasz sprawdzonego punktu, w którym mógłbyś oddać do recyklingu niepotrzebne lub zużyte przewody, zapoznaj się z ofertą firmy Eco Recykl.

PROCES PRZETWARZANIA KABLI

Skup kabli to specjalistyczna działalność, którą zajmują się różnego rodzaju przedsiębiorstwa. W Polsce rzeczywiście istnieje wiele takich miejsc, które uczestniczą w procesie przetwarzania odpadowych przewodów elektrycznych na surowce wtórne – czego przykładem jest nasz skup obsługujący klientów z niemal całej Polski. Te surowce wtórne to przede wszystkim metale zawarte w izolacjach przewodów, takie jak miedź czy aluminium.

W ramach skupu kabli zostaje wykonany cały proces recyklingu. Początkowo dokonuje się oceny jakości i ilości dostarczonego materiału. Dopiero po tym następuje sortowanie odpadów, zarówno pod względem rodzaju metali, jak i rodzaju izolacji. Te ostatnie są kluczowe, gdyż różnią się między sobą technologiami przetwarzania. W dalszej kolejności izolacje są usuwane, a uzyskane w ten sposób metale mogą być dalej przetwarzane na surowce wtórne.

RECYKLING KABLI MIEDZIANYCH KROK PO KROKU

Recykling złomu kablowego stanowi jedną z metod odzyskiwania surowców, które znajdują się w tych odpadach. Sposób przeprowadzenia recyklingu kabli zależy przede wszystkim od tego, z czego dane kable są wykonane. Proces odzyskiwania miedzi wymaga umieszczenia przewodów w specjalnych piecach, w których następnie ulegają roztopieniu. Zredukowana w ten sposób miedź wylewana jest w postaci sztabek lub kęsów. W zależności od tego, jaką czystość surowca miedziowego wtórnego chce się uzyskać, należy wdrożyć odpowiednie procedury. Nasz skup kabli w Inowrocławiu przyjmuje nie tylko pojedyncze kable, ale również całe komputery, telefony czy laptopy. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty.

Przewiń do góry