Skup kabli – Katowice

Działalność skupów kabli w Polsce przybiera na sile, w dużej mierze dzięki rosnącemu popytowi na surowce wtórne oraz rozwijającemu się rynkowi recyklingu. Nasz skup kabli obsługujący klientów z Katowic oraz z wielu innych miejscowości zajmuje się odzyskiem metali zawartych w przewodach elektrycznych, takich jak miedź czy aluminium, a oferowane przez nas usługi cieszą się zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Działalność firm takich jak nasza to coraz popularniejsza gałąź przemysłu w Polsce, przynosząca korzyści zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. W miarę rozwijającego się rynku recyklingu oraz wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa perspektywy dla tej branży wydają się być bardzo obiecujące – co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszej planety.

SKUP KABLI DLA KLIENTÓW Z KATOWIC

Zajmujemy się skupem kabli, obsługując klientów z Katowic. Z naszych usług korzystają także firmy oraz klienci indywidualni z innych miast, w tym z Poznania, Torunia, Gdańska i Warszawy. Podstawowymi rodzajami skupowanych przez nas kabli, które kwalifikowane są jako złom, są wiązki samochodowe z wtyczkami pozbawionymi skrzynek. Skupujemy też przewody elektryczne, przewody telekomunikacyjne, kable poprodukcyjne, kable aluminiowe i kable MIX. Przyjmujemy odpady: sterownicze, przemysłowe, budowlane, instalacyjne oraz pochodzące z rozbiórki. Prowadzimy również skup metali kolorowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w skupowaniu kabli. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz transport złomu z firmy lub domu klienta. Współpracujemy z kontrahentami nie tylko z całego kraju, ale również z zagranicy.

PROCES PRZETWARZANIA KABLI

Podstawą działalności naszego skupu kabli obsługującego klientów z Katowic jest proces przetwarzania przewodów elektrycznych w celu odzyskania metali zawartych w ich wnętrzu. Zazwyczaj są to miedź lub aluminium – dwa metale o wysokiej wartości rynkowej i szerokim spektrum zastosowań. Proces przetwarzania kabli przebiega w kilku etapach, począwszy od sortowania różnych typów przewodów, przez ich granulację czyli rozdrabnianie na drobniejsze cząstki oraz oddzielanie metali od osłon i izolacji, aż po oczyszczanie wydzielonych surowców wtórnych.

Warto zaznaczyć, że nowoczesne technologie pozwalają na jak najefektywniejsze odzyskiwanie metali z kabli, przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Takie rozwiązania jak systemy odzysku ciepła czy redukcji emisji pyłów sprawiają, że proces recyklingu kabli nabiera zrównoważonego charakteru, co ma kluczowe znaczenie w kontekście kondycji naszej planety.

JAKIE MATERIAŁY MOŻNA ODZYSKAĆ PODCZAS RECYKLINGU KABLI?

Kable wytwarzane są z różnych materiałów, w zależności od ich przeznaczenia. Najczęściej jednak składają się z warstwy ochronnej w postaci otuliny lub gumowania, a także miedzianego rdzenia odpowiedzialnego za przenoszenie sygnałów elektrycznych. Recykling kabli pozwala więc odzyskać z nich zarówno niezwykle cenną miedź, jak i tworzywa sztuczne, które są rozkruszane, mielone do postaci granulatów, a następnie wykorzystane do produkcji różnego rodzaju elementów. Cena naszych usług uzależniona od kilku czynników jak np. ilości złomu kablowego, a także jego rodzaju. Jeśli masz zużyte lub niepotrzebne kable, zapoznaj się z ofertą naszego skupu kabli. W przypadku pytań zachęcamy również do kontaktu z firmą Eco Recykl. Gwarantujemy, że sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Przewiń do góry